Plzeňská charita otevřela nové centrum pro rodinu

PLZEŇ, Zařízení nabídne mateřské centrum Kolotoč i prostory pro aktivity školních dětí, studentů, dospělých a seniorů...

Plzeňská městská charita otevřela nové centrum pro celou rodinu v jednom z nejhustěji osídlených sídlišť Vinice. Zařízení nabídne mateřské centrum Kolotoč i prostory pro aktivity školních dětí, studentů, dospělých a seniorů, řekla mluvčí plzeňské diecézní charity Irena Kastnerová. Mateřské centrum Kolotoč s barevnou a nápaditou hernou už funguje, přibudou také další prostory. “Malá tělocvična se zrcadlovým sálem bude už záhy využívána například pro výuku izraelských tanců nebo tai-či, společenská místnost pro výtvarné kroužky, kurzy jazyků či přednášky,” vyjmenovala Kastnerová. Počítačová učebna nabídne pro kurzy základních počítačových dovedností šest počítačů.

Mateřské centrum bude přístupné každé pracovní dopoledne, dospělý má vstup zdarma, první dítě za 30 a každé další za 20 korun. “V Plzni není moc možností, kam s dětmi hlavně v zimě chodit. Vstupné nám nevadí. Je standardní, ba levnější než jinde,” pochvalují si první maminky Lucie s dvouapůlroční Terezou a Michaela se stejně starým Lukášem. Prostory mohou využívat lidé bez věkového omezení. “Provozovat tu budeme všechny činnosti, které se sem vejdou, a o které bude mít nejvíce lidí zájem. Počítáme i se seniory, kteří by se tu mohli scházet, mít přednášky a podobně,” uvedl vedoucí centra pro rodinu Tomáš Dolejš. Na rekonstrukci a vybavení centra přispěly místní firmy a nadace velkých společností. Od 11. září začnou týdenní zápisy do zájmových kroužků, jako je například angličtina, němčina, francouzština, výtvarný a dramatický kroužek, základy na počítači nebo různá tělesná cvičení pro děti i dospělé.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami