Cestu vlakem do lázní v Třeboni usnadní handicapovaným plošina

Třeboň (Jindřichohradecko), Ve městě, kde jsou dvoje lázně zaměřené na léčbu pohybového ústrojí, dosud podobné zařízení chybělo, není ani na zdejším nádraží...

Handicapovaní lidé, kteří pojedou do Třeboně vlakem, budou mít snazší cestu. Železniční zastávka Třeboň-lázně do konce letošního roku získá zdvihací plošinu, která zejména vozíčkářům usnadní nastupování a vystupování. Zařízení přijde na více než 210.000 korun, příspěvek města 80.000 korun schválili v pondělí večer třeboňští zastupitelé.

Ve městě, kde jsou dvoje lázně zaměřené na léčbu pohybového ústrojí, dosud podobné zařízení chybělo, není ani na zdejším nádraží. “Rozhodli jsme se vybavit touto plošinou zastávku poblíž lázní, protože je víc využívána pro osobní přepravu než nádraží, které je dál od centra města,” řekl dnes třeboňský starosta Jiří Houdek.

České dráhy na mobilní zařízení přispějí 85.000 korunami, 50.000 přijde z Konta Bariéry. Projektová manažerka Markéta Stefanová řekla, že velmi důležité je pořídit obdobnou plošinu také pro železniční stanici ve Veselí nad Lužnicí, kde je pro Třeboň důležitý přestupní uzel například při cestě do Prahy. “Mluvila jsem s vozíčkáři, kteří si stěžovali, že dostat se nyní vlakem do třeboňských lázní je pro ně velký problém,” uvedla manažerka.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami