Vzniká databáze neziskových organizací

Tato evidence nestátních neziskových organizací by podle ředitele Informačního centra neziskových organizací Marka Šedivého měla zvýšit důvěru lidí v neziskový sektor....

Neziskové organizace se mohou ode dneška registrovat v celostátní a státem garantované databázi, která vznikla na portálu veřejné správy na adrese portal.gov.cz. Tato evidence nestátních neziskových organizací by podle ředitele Informačního centra neziskových organizací Marka Šedivého měla zvýšit důvěru lidí v neziskový sektor. Občané si budou moci na portálu vyhledávat neziskové organizace a ověřovat si jejich činnost. Vedle základních informací o konkrétní neziskové organizaci tam najdou například výroční zprávy či další dokumenty, které o sobě organizace zveřejní. Evidence bude pravidelně dvakrát ročně aktualizována.

Databáze veřejné správy doplní registry vedené v jednotlivých krajích a registry spravované ministerstvy vnitra a kultury a registry u obchodních soudů. Na rozdíl od jmenovaných registrů se budou neziskové organizace na portálu veřejné správy registrovat z vlastní iniciativy a jejich evidence bude přístupná široké veřejnosti. Podle Šedivého bude množství registrovaných neziskovek v databázi na portálu veřejné správy závislé na jejich vlastní aktivitě.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami