Sdružení ocenilo neziskové organizace, které se umí prezentovat

PRAHA, Do soutěže se letos přihlásilo 44 organizací...

Z neziskových organizací se na internetu údajně nejlépe prezentují skauti. Stránky Junáka – Svazu skautů a skautek ČR (www.skaut.cz) se staly vítězem soutěže “Být vidět”, kterou pořádalo sdružení Agnes. Odborná porota v ní hodnotila vedle webových stránek i výroční zprávy. O své činnosti za uplynulý rok podle porotců nejzajímavěji informovala Nadace Partnerství. ČTK to dnes sdělila Markéta Krausová z pořádajícího sdružení.

Do soutěže se letos přihlásilo 44 organizací. Na druhém místě se v prezentaci na internetu umístil informační portál www.neziskovky.cz, třetí místo obsadila stránka www.ceskesvycarsko.cz. “V současnosti trendy vývoje webů určují zejména organizace a instituce, které dobré weby potřebují,” uvedl jeden z porotců Vojtěch Kozlík. Často podle něj i více než komerční firmy.

Při hodnocení výročních zpráv porota brala v úvahu nejen grafické a ediční zpracování, ale i přehledné informace o financování. Kromě Nadace Partnerství ocenila i Centrum pro integraci cizinců a sdružení Máme otevřeno?, které se věnuje lidem s postižením. Poslední kategorií, kterou sdružení Agnes vyhlásilo, byla fotografická soutěž Náš příběh. Organizace v ní měly ztvárnit svou činnost s použitím minima slov a položit důraz na vizuální sdělení. Na porotu nejhlouběji zapůsobil příběh bezdomovce, který zobrazili fotografové z Oblastní charity Hradec Králové.

Soutěž by podle pořadatelů měla být především zrcadlem a zdrojem inspirace pro hledání nových nápadů a cest, jak šířit všeobecné povědomí o neziskových organizacích, lidech, kteří v nich pracují, o poslání a hodnotách, které jsou základem nejen sdružení, ale občanské společnosti jako takové. Kompletní výsledky soutěže jsou na internetových stránkách pořádajícího sdružení www.agnes.cz.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami