ROSKA Kyjov slaví 10 výročí založení!

KYJOV, Pojďte se s námi ohlédnout jak to začalo…

ROSKA Kyjov – regionální organizace Unie Roska v ČR

slaví 10 VÝROČÍ ZALOŽENÍ!!!

AČ SE NÁM TO NEZDÁ, SLAVÍME UŽ 10. NAROZENINY!

Pojďte se s námi ohlédnout jak to začalo…

Dne 22. 11. 1996 se sešlo 12 osob s diagnózou roztroušená skleróza.

Iniciátorem schůzky byl Jiří Rechtořík, který hledal cestu jak k informacím o nemoci, tak k lidem, kteří se s ní potýkali. Na této schůzce bylo dohodnuto založení organizace, předběžný plán činnosti a zvolen výbor, v čele se zmiňovaným Jirkou. Ten byl pověřen zaregistrováním vzniklé regionální organizace ROSKA Kyjov.

V začátcích nám podala pomocnou ruku SO SZdP Kyjov – umožnila nám využívat klubovnu a vypomohla finančně při zřízení účtu.

Hned od založení Rosky je odborným garantem organizace odborná neuroložka MUDr. Marta Kaiserová, která se stala citlivým spojovacím článkem mezi nově diagnostikovanými a Roskou Kyjov.

Za těch 10 let nás v organizaci přibylo. Nyní máme 56 členů z Kyjovska, Hodonínska, Veselska, UherskoHradišťska, UherskoBrodska a Pozlovic. Mezi námi jsou vítáni všichni – roskaři i neroskaři. Důležitá je chuť pomáhat si navzájem, ať už slovem nebo činem. Neméně důležité pro každého z nás bylo, je a bude pracovat sám na sobě, zúčastňovat se akcí k získávání nových informací a rad týkajících se života s RS a zároveň možností léčby.

Proto v současnosti svým členům mimo jiné nabízíme:
rekondičně rehabilitační pobyty (2x ročně)
rekondičně rehabilitační cvičení (celoročně)
rekondičně rehabilitační plavání (celoročně)
hipoterapii
odborné přednášky
společná setkání za účasti rodinných příslušníků

Všechny akce by se neobešly bez podpory sponzorů (ať finanční či věcné) z řad měst, obcí, podniků, podnikatelů, živnostníků, Ministerstva zdravotnictví, soukromých osob – zkrátka vstřícných lidí.

Všem upřímně a z celého srdce DĚKUJEME!

A CO SI POPŘÁT DO DALŠÍCH LET?

Ať se nám práce daří, sponzoři ať nám zachovají přízeň a všem společně spoustu sil, zdraví, trpělivosti, vytrvalosti, odvahy a hlavně velkou dávku optimismu, protože pro někoho jsme možná počtem členů malá organizace, pro členy samotné však velká významem!

KONTAKT K NÁM:

mobil: 774 132 285 , 774 132 286
 • číslo účtu: 196542847/0300
  • Share on facebook
   Facebook
   Share on twitter
   Twitter
   Share on linkedin
   LinkedIn
   Share on whatsapp
   WhatsApp
   Share on email
   Email
   Bitnami