Car Club bude pomůže handicapovaným, aby sami pomáhali

Car Club vytvořil projekt regionálních center pomoci a mobility. Projekt nabídne části zdravotně postižených lidí zaměstnání, v němž budou moci pomáhat ostatním...

Společnost Car Club, která se zabývá především školením domácích a zahraničních dealerů firmy Škoda Auto, se rozhodla využít svých dlouholetých zkušeností a pomoci handicapovaným občanům. Manažer František Havlíček dnes řekl, že Car Club vytvořil projekt regionálních center pomoci a mobility. Projekt nabídne části zdravotně postižených lidí zaměstnání, v němž budou moci pomáhat ostatním handicapovaným. Zároveň chce lidem, kteří mají problém s pohybem, usnadnit nákup osobního vozu.

Centra pomoci a mobility už fungují v Pardubicích a Hradci Králové, v nejbližší době zahájí provoz centrum v Liberci a chystají se i centra v Kutné Hoře, Semilech a Praze. Centra nabízejí rekvalifikační kurzy v oblasti ekonomie, psychologie, marketingu a práce na počítači. Jejich absolventi se v regionech sami ujmou řešení problémů svých handicapovaných spoluobčanů. Bližší informace lze získat na www.carclub.cz

Havlíček uvedl, že v rámci projektu Car Club je připraven také tříletý cyklus, který by měl umožnit snížení cen aut. V prvním roce vybrané firmy dostávají zvýhodněnou nabídku pronájmu vozu, jehož úhrada se bude z 50 procent odečítat od takzvaného náhradního plnění, určeného pro podniky, které nezaměstnávají povinná čtyři procenta zdravotně znevýhodněných zaměstnanců. Projekt byl zahájen před rokem. Třetím rokem by se tato auta měla prodávat konkrétním zdravotně postiženým lidem, kteří by na jeho koupi měli získat výhodný úvěr a pojištění.

Podle Romana Vavroně z firmy ŠKoFIN, která je patronem projektu Mobilita, jsou pro zdravotně postižené připraveny roční a dvouleté pronájmy vozu Škoda Fabia Combi nazvané Handy a Úvěr Handy na nákup těchto vozů a vozů řady Škoda Roamster. Kromě třináctiprocentní slevy lze pro určitý počet zákazníků na přání zdarma namontovat automatickou převodovku. U těchto vozů je navíc záruka prodloužena ze dvou na tři roky. Další partner projektu, Mobilita Česká pojišťovna, připravil pro handicapované motoristy výhodné sazby pojistného.Firmám, které zaměstnávají více než polovinu zdravotně postižených zaměstnanců, projekt poradí, jak získat prostředky na nákup automobilů od místních úřadů nebo z evropských fondů.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami