Operátoři mají speciální tarify pro handicapované

Stát bude od Nového roku přispívat sociálně slabým a zdravotně postiženým občanům na útratu za používání mobilního telefonu. Operátoři proto přizpůsobili své tarify a připravili ...

Stát bude od Nového roku přispívat sociálně slabým a zdravotně postiženým občanům na útratu za používání mobilního telefonu. Operátoři proto přizpůsobili své tarify a připravili těm, kterých se to týká, speciální nabídku.

I přes vzrůstající počet zábavných funkcí a multimediální výbavy je mobilní telefon především nezbytným pomocníkem. A obzvlášť může být užitečný pro zdravotně postižené občany. Ti však mnohdy mají omezené finanční zdroje a provoz mobilního telefonu je může značně zatížit. Podobně jsou na tom lidé žijící na hranici životního minima, kteří jsou odkázáni na sociální dávky.

Stát se rozhodl těmto lidem pomoci a od 1. ledna 2007 začne zdravotně postiženým sociálně slabším občanům přispívat na provoz mobilního telefonu částkou 200 Kč měsíčně. A netýká se to jen mobilů, příspěvek je možné využít i pro provoz pevné linky. Pro pořádek uvádím, že doposud byla zdravotně postiženým poskytována úleva v podobě „odpuštění“ paušálu pro provoz pevné linky a velká sleva na její zřízení.

Operátoři jsou připraveni

Operátoři už se připravují a s předstihem nabízí sociálně slabým a zdravotně postiženým speciální tarify. Nejlépe připraven je O2, který už má na svém webu kompletní prezentaci. Operátor O2 nabízí sociálně slabým předepsanou slevu 200 Kč na paušálním poplatku k vybraným tarifům. Stejná sleva je nabízena pro provoz mobilního telefonu i pevné linky, vybrat je však možné pouze jednu z těchto dvou možností.

Zdravotně postiženým pomůže operátor ještě více a ke státnímu příspěvku přidá ještě část ze svého. Celkem tak získá zdravotně postižený slevu 285,60 Kč měsíčně na vybraný paušál. Pro provoz pevné sítě je sleva ještě vyšší, a to 403,41 Kč měsíčně.

Vodafone nepřichází s nějakou zvláštní nabídkou, pouze pro přehlednost uvádí seznam zvýhodněných tarifů. Jedná se o standardní tarify se slevou 200 Kč na paušálním poplatku. Nabídku Vodafonu si můžete prohlédnout na jeho stránkách.

A také T-Mobile je připraven, i když ještě na svém webu nemá nabídku zveřejněnou. Z tiskového oddělení jsme dostali následující vyjádření: „Společnost T-Mobile bude nabízet slevu na služby mobilního operátora zákazníkům s nízkými příjmy, zvláštními sociálními potřebami a také zákazníkům se zdravotním postižením. Sleva ve výši 200 Kč včetně DPH bude každý měsíc zákazníkům odečtena z jejich paušálu.“

Podmínky pro získání slevy

Samozřejmě je ošetřeno, aby státního příspěvku na telefonování využívali jen lidé, kteří jej opravdu potřebují. K čerpání zvýhodněných tarifů je potřeba doložit potvrzení vydané obecním úřadem a dalšími doklady. Doklad dostanou osoby s nízkými příjmy nebo se zvláštními sociálními potřebami, kteří byli nebo jsou příjemci dávek sociální péče poskytované z důvodu sociální potřebnosti.

V případě zdravotně postižených je nutné doložit průkaz ZTP (ZTP/P), případně lékařské potvrzení ve smyslu vyhlášky č. 182/1991 Sb. (bezmocná osoba). Pokud je žadatel o zvýhodněný tarif nezletilý, má na zřízení zvýhodněného tarifu osoba, která je jeho zákonným zástupcem.

Zdroj:http://www.mobilmania.cz/operatori/ar.asp?ARI=114146

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami