Interaktivní mapa bude ukazovat handicapovaným Olomouc

OLOMOUC, Pro projekt je již nachystáno prvních 300 fotografií vybraných křižovatek...

Lidem na vozíku bude zřejmě pomáhat při plánování cesty po Olomouci unikátní interaktivní mapa. Zatímco dnes jim na internetu plán města ukáže, jen kudy vedou městem bezbariérové trasy, nově by si měli přímo zobrazit, jak vypadá stav konkrétní křižovatky, přechodu či jiných problematických míst. Podobná služba by byla v Česku zatím ojedinělá. Informuje o tom dnešní Olomoucký deník.

“Chceme, aby si uživatel mohl na plánku jednoduše kliknout na dané místo a zobrazí se mu například fotografie křižovatky z různých stran a případně i její popis z pohledu vozíčkáře. Nevím o tom, že by něco podobného u nás existovalo,” uvedla koordinátora projektu Bezbariérová Olomouc Vlasta Krosesková.

Pro projekt je již nachystáno prvních 300 fotografií vybraných křižovatek. V případě, že organizátoři projektu uspějí s žádostí o dotaci, ke konci roku by interaktivní mapa mohla být spuštěna do zkušebního provozu. Záměrem projektu je obrazově zmapovat všechny hlavní trasy ve městě a vstupy do důležitých objektů včetně restaurací, kulturních zařízení a památek.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami