Cenu Křesadlo doplní další dvě ceny

JIHOČESKÝ KRAJ, Akce, která má propagovat myšlenku dobrovolnictví se rozrosla o další kategorie...

Do konce února je možné nominovat dobrovolníky Jihočeského kraje na Cenu Křesadlo za rok 2006, jejíž vyhlášení se uskuteční v Písku pod záštitu jihočeského hejtmana Jana Zahradníka.

Akci, která má za cíl ocenit dobrovolnickou a veřejně prospěšnou činnost konkrétních lidí a prostřednictvím jejich příběhu propagovat myšlenku dobrovolnictví, pořádá písecké sdružení INKANO spolu s Komunitní nadací Blanicko – Otavská z Protivína.

Za aktivity v uplynulém roce bude oceněno cenou Křesadlo pět individuálních dobrovolníků v pěti kategoriích a navíc poprvé obdrží cenu i dobrovolnický tým. „K udělení ceny pro tým dobrovolníků s názvem „Dobrá parta” jsme přistoupili proto, že řada organizací se zajímavými dobrovolnickými projekty se z různých důvodů zdráhala nominovat individuální dobrovolníky,” uvedla Romana Kotrbatá, předsedkyně sdružení INKANO Písek.

K cenám pro dobrovolníky přidala Komunitní nadace Blanicko – Otavská i ocenění pro komunitní projekt roku. „Zapojení lidí do dobrovolných aktivit má především na menších místech podobu komunitních projektů, které jsou z daným místem nějak spjaty a na jejichž přípravě a organizaci se podílejí místní občané. Proto chceme letos ocenit i tuto podobu filantropie a dobrovolné aktivity. Na rozdíl od ceny Křesadlo a Dobrá parta půjde jen o cenu regionální danou působností naší nadace (Strakonicko, Písecko a Vodňansko), nikoli cenu pro celý kraj”, upřesnil Michal Novotný z Komunitní nadace Blanicko – Otavská.

Nominace je možné zasílat do 28. února na adresy: INKANO Písek, Píseckého 131, Písek, 397 01 nebo na adresu Komunitní nadace Blanicko – Otavská, Zámecká 42, Protivín, 398 11. O jednoduchý nominační formulář je možné si napsat na e-mailovou adresu inkano@inkano.cz.

Kontakt:
Mgr. Michal Novotný, Komunitní nadace Blanicko – Otavská, mobil: 775 214 405
Romana Kotrbatá, INKANO Písek, mobil:777 974 942

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami