CENA MOSTY udělena

Takzvanou zvláštní cenu si z Hradce Králové odváží společnost Otto Bock ČR za speciální protetické vybavení. O získání cen, které uděluje Národní rada osob se zdravotním postižením (NRZP)...

Výroční cenu 2006 za mimořádný přínos ke zlepšení života lidí s handicapem v Hradci Králové získaly v kategorii veřejné správy pražská 2006 za mimořádný přínos ke zlepšení života lidí s handicapem v Hradci Králové získaly v kategorii veřejné správy pražská policie za projekt komunikace s neslyšícími a v kategorii nestátních organizací vinařství Galant za etikety s Braillovým písmem.

Takzvanou zvláštní cenu si z Hradce Králové odváží společnost Otto Bock ČR za speciální protetické vybavení. O získání cen, které uděluje Národní rada osob se zdravotním postižením (NRZP), usilovalo celkem 92 projektů, což je o 25 více než v předchozím roce.

“Je vidět, že lidé mají o tyto projekty zájem a chtějí něco dělat pro osoby se zdravotním postižením,” řekl ČTK předseda NRZP Václav Krása. Podle něj by pořadatelé soutěže v dalších ročnících uvítali více systémových projektů, ne pouze jednotlivců. “Zřejmě se pokusíme upravit parametry tohoto ocenění, aby spíše podporovala systémové projekty,” řekl. Pražská policie získala cenu za projekt, který umožňuje neslyšícím lidem komunikovat s operačním střediskem policie prostřednictvím textových zpráv. Pražští policisté původně plánovali projekt pouze pro obyvatele Prahy, službu však využívají neslyšící z celé České republiky. V kategorii veřejné správy letos o cenu usilovalo 17 počinů, v kategorii nestátních organizací vybírala porota z 28 projektů.

Na zvláštní cenu aspirovalo 47 osobností či organizací. Loni vybírali porotci nejlepší projekty mezi 67 soutěžícími.
Mezi veřejnými institucemi zvítězil Královéhradecký kraj za projekt osobní asistence pro těžce postižené školáky.

Ve druhé kategorii nejlépe uspěla firma Siemens se svými chráněnými dílnami. Zvláštní cenu si v loňském roce odnesla Veronika Loušová za speciální nábytek pro vozíčkáře, slabozraké a seniory. V minulosti ocenění dostala například Praha 10, Moravskoslezský kraj či firma Phillip Moriss ČR za bezbariérovou úpravu divadel. NRZP vznikla v roce 2000, nyní sdružuje stovku členských organizací, které zastupují téměř 300 000 občanů se zdravotním postižením.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami