Nově otevřené MS centrum ve VFN Praha

PRAHA, V úterý 18. dubna bylo stavnostně otevřeno nové MS centrum VFN Praha na Karlově nám. 32...

V úterý 18. dubna bylo stavnostně otevřeno nové MS centrum VFN Praha na Karlově nám. 32, které plně nahradilo MS centrum VFN v Kateřinské ul. 32.

Centrum pro demyelinizační onemocnění Neurologické kliniky VFN a 1. LF UK bylo založeno v r. 1996. V současné době poskytuje péči 3000 pacientům z celé ČR. Prostory určené centru v hlavní budově Neurologické kliniky v Kateřinské 32, Praha 2 již dlouho prostorově nevyhovovaly. Vzhledem k tomu, že současnou filosofií léčby roztroušené sklerózy je navracet pacienty do běžného rodinného i pracovního života, je nezbytně nutné, aby péči zajišťoval multidisciplinární tým a péče zahrnovala jak farmakoterapii, tak rehabilitační péči v plném rozsahu tohoto termínu (fyzioterapie, psychologická péče a sociální podpora).

Otevření prostor na poliklinice na Karlově nám. 32 umožňuje plnit roli tohoto mezinárodního trendu důstojnějším způsobem, a to díky podpoře poslanecké iniciativy v podobě účelové státní dotace ve výši 15 mil. Kč, dále díky podpoře VFN ve výši 2 mil. Kč. a Nadačního fondu IMPULS ve výši 2 mil. Kč. Kromě standardní péče na špičkové světové úrovni bude centrum sloužit i jako výuková a výzkumná základna nejen na národní úrovni – centrum patří mezi jedno z největších v Evropě.

clanky/webMS1

clanky/webMS2

clanky/wMS3

clanky/webMS4

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami