Konference Bez bariér se zaměří na volnočasové aktivity

PRAHA, Pod názvem Aktivně bez bariér se uskuteční 23. a 24. května 2007 v Kongresovém centru Praha již třetí ročník mezinárodní konference z cyklu Bez bariér...
Pod názvem Aktivně bez bariér se uskuteční 23. a 24. května 2007 v Kongresovém centru Praha již třetí ročník mezinárodní konference z cyklu Bez bariér. Po odstraňování bariér v dopravě a městě se tentokrát soustředí na dostupnost volnočasových aktivit osob se zdravotním postižením.

Hlavními tématy budou cestování, sport a kultura. Program se zaměří na otázky přístupu k aktivitám, které jsou spíše v pozadí našeho vnímání problematiky zdravotního postižení, přitom jsou ale nezbytné pro pocit úplnosti života a nepochybně přispívají k pocitu plného zapojení do života společnosti. Především sport, ale i kultura mohou přinést lidem se ZP vysoké společenské uznání, pokud se těmto aktivitám věnují cíleně, naplno a s nezbytnou dávkou talentu.

Záštitu nad konferencí převzali předseda vlády Mirek Topolánek, ministryně vlády ČR Džamila Stehlíková a Alena Palečková, předsedkyně Výboru pro zdravotnictví a sociální politiku Senátu PČR. Konference je jako každoročně součástí doprovodného programu souboru výstav pro rodinu a volný čas FOR FAMILY 2007.

Sportovní sekce upozorní na problémy, s nimiž se sportovci se ZP při svých aktivitách setkávají. Zájemci budou mít možnost zhlédnout některá jejich ocenění.

Sekci cestování bude vévodit téma letecké dopravy osob se ZP – jak si zajistit vše potřebné před cestou, přepravu vozíku apod. Část příspěvků se zaměří na bariéry a také na zvláštní produkty cestovního ruchu orientované na osoby se ZP.

Sekce zaměřená na přístupnost kulturních zařízení se bude týkat především zařízení navštěvovaných v souvislosti s cestovním ruchem.Chtěli bychom ukázat způsob zpřístupňování historických památek a zajímavých lokalit.

Konference se koná ve spolupráci s ABF a.s. a VVZPO. Generálním partnerem je Nadace České spořitelny, dalšími partnery jsou Letiště s.p., Adriatic Curatio, s.r.o., Kongresové centrum Praha, a.s., a Zátiší Catering Group, a.s.

K zaregistrování slouží webové stránky www.bez-barier.cz.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami