První MiniPARAolympiáda v Pétanque 2007

PRAHA, Akce se konala 22. 5. 07 pod záštitou místostarostky MČ Prahy 4 Ivany Staňkové, šlo u turnaj v pétanque. Mini PARAolympiádu organizovala společnost B.P.T. spol. s r.o. ve svém Centru práce pro zdravotně postižené spoluobčany v Praze 4, Bohuslava ze Švamberka...

Moto turnaje

„Je mezi námi mnoho rozdílů, jedno máme však společné, všichni jsme lidé“

„Poznejte, že některé bariéry jsou jen pomyslné.“

Akce se konala 22. 5. 07 pod záštitou místostarostky MČ Prahy 4 Ivany Staňkové, šlo u turnaj v pétanque. Mini PARAolympiádu organizovala společnost B.P.T. spol. s r.o. ve svém Centru práce pro zdravotně postižené spoluobčany v Praze 4, Bohuslava ze Švamberka.

Akce měla sblížit osoby zdravé a osoby s handicapem a poukázat na skutečnost, že mezi zdravými a nemocnými ve skutečnosti není mnoho rozdílů.

Turnaje se zúčastnilo několik družstev z dalších společností zabývajících se pomocí osobám se zdravotním postižením, např. Unie Roska v ČR, APPN, BONA, BPT a další. Dalšími účastníky, kteří patří do tzv. skupiny zdravých byla např. společnost Czech Turism, Činoherní klub, KPS Media, Skills, bylo vytvořeno také družstvo studentů a do hry se aktivně zapojila i paní místostarostka Staňková.

Vítěz KPS Media získal keramickou postavičku hráče pétangue z keramické dílny BPT, kterou vytvořil Zdeněk Seifert.

Akce měla velký úspěch, všichni účastníci se vrhli do boje. Rozhodčí brali svoji roli velmi vážně, ač oba patří mezi osoby zdravotně postižené, vydrželi po celý den a velmi přísně posuzovali každý hod.

Pro velký úspěch se akce bude určitě opakovat.

Hřiště je k dispozici i veřejnosti www.ibpt.cz

clanky/PetanqueW5

clanky/PetanqueW1

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami