Charita v Zábřehu nabízí vozíčkářům individuální přepravu

ŠUMPERSKO, Cílem je zmírnění dopadů zdravotního postižení, podpora sociálního začlenění a předcházení sociální izolace zdravotně postižených. Individuální dopravu budou moci využívat osoby, které mají podstatně sníženou schopnost samostatného pohybu...

Charita v Zábřehu na Šumpersku ode dneška rozšiřuje své služby a lidem se sníženou pohyblivostí či vozíčkářům nabízí možnost individuální dopravy. Speciálně upravené vozidlo klienty dopraví například za vzděláním, kulturou, na úřady či k lékaři.

Součástí bude i osobní asistence, sdělil ředitel Charity Zábřeh Jiří Karger. Podle Heleny Balcárkové ze Střediska osobní asistence a odlehčovacích služeb zatím tato služba ve městě chyběla.

“Cílem je zmírnění dopadů zdravotního postižení, podpora sociálního začlenění a předcházení sociální izolace zdravotně postižených. Individuální dopravu budou moci využívat osoby, které mají podstatně sníženou schopnost samostatného pohybu a mají trvalé bydliště na území děkanátu Zábřeh,” uvedla Balcárková.

Přepravu si klienti musejí objednat tři pracovní dny dopředu. Poslouží jim vozidlo Citroën Berlingo přestavěné pro přepravu vozíčkářů. Auto je vybaveno výklopnou rampou, vozík je upevněn speciálními pásy s ukotvením.

Celkem stálo 400.000 korun, částka 252.000 korun šla z výtěžku Tříkrálové sbírky 2006. Přepravu si musejí klienti uhradit sami, mohou však využít sociálních dávek. Za jeden kilometr zaplatí 6,50 korun.

Obdobnou službu nabízela klientům i charita v Olomouci. Nyní jí ale scházejí peníze a na nové podobě služby se domlouvá s olomouckým magistrátem. Nyní jí ale scházejí peníze a na nové podobě služby se domlouvá s olomouckým magistrátem.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami