Vysočinou na vozíku v nové podobě

Webové stránky Vysočinou na vozíku, na kterých Jindřich Jonák popisuje na základě vlastních poznatků objekty a místa na Vysočině z hlediska přístupnosti pro vozíčkáře, získaly nový vzhled, přibyla na nich řada nových informací a autor zamýšlí ještě další jejich rozšíření...
Webové stránky Vysočinou na vozíku, na kterých Jindřich Jonák popisuje na základě vlastních poznatků objekty a místa na Vysočině z hlediska přístupnosti pro vozíčkáře, získaly nový vzhled, přibyla na nich řada nových informací a autor zamýšlí ještě další jejich rozšíření.

“Dále mám v plánu na svůj web přidat autoturistické trasy s informacemi pro vozíčkáře, kde bude i trocha historie, použiju tam své poznaky ze studia Univezity třetího věku při VŠ Jihlava. Protože mám zájem, aby informace odpovídaly skutečnosti, musím si jednotlivé trasy osobně projet,” prozrazuje Jindřich Jonák, o co chce dále stránky obohatit.

“Jen pro zajímavost, už jsem si udělal několik tras teoreticky doma, pak jsem je jel projet a s hrůzou jsem zjistil, že vozíčkář se nemá kde napít, najíst a dojet na WC (nepočítám benzinové pumpy). Moje představa je, že když už se pracně vyndá kára z auta na prohlídku místa, je třeba, aby měl možnost občerstvení atd., nemusí to být u každého objektu, ale aspoň dva nebo tři za celou trasu. Samé schody. Dal jsem si dost náročný úkol, snad se mi podaří,” dodává autor stránek, jehož osobní příběh si můžete přečíst v příspěvku, který zaslal předloni do literární soutěže Internet a můj handicap.

Svoje stránky obohatil také o aktuální informace o počasí na Vysočině, které mu poskytuje jeden amatérský meteorolog v Počátkách, a nejnověji přibyla rubrika Aktuality, kam umisťuje informace o akcích, na které se vozíčkář může dostat bez problémů.

Zdroj: helpnet.cz

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami