Ceny Mosty za pomoc handicapovaným budou letos čtyři

PARDUBICE, Do ceny Mosty se letos přihlásilo 90 projektů a osobností, nominační porota vybrala v každé ze třech kategorií po pěti. Letos je určitá anomálie, zvláštní ceny budou uděleny dvě...

V pátém ročníku udílení cen Mosty, který pořádá Národní rada osob se zdravotním postižením (NRZP), bude kromě obvyklých ocenění ve třech kategoriích mimořádně předána i čtvrtá zvláštní cena. Jednotlivé vítěze pořadatelé oznámí na vyhlašování cen 5. února v Chrudimi.

Na tiskové konferenci to řekl předseda NRZP Václav Krása. Ceny se budou udělovat ve třech kategoriích – cena pro instituci veřejné správy, pro nestátní subjekt a zvláštní cena za mimořádnou aktivitu nebo čin.

“Do ceny Mosty se letos přihlásilo 90 projektů a osobností, nominační porota vybrala v každé ze třech kategorií po pěti. Letos je určitá anomálie, zvláštní ceny budou uděleny dvě, protože se komise neshodla na tom, komu udělit zvláštní cenu,” uvedl Krása.

Nejvíce nominovaných bylo letos v kategorii nestátní subjekt, kde bylo podáno 42 návrhů. Do kategorie zvláštní cena bylo přihlášeno 28 osobností a do kategorie instituce veřejné správy 20 projektů.

Ceny Mosty je udělována institucím i jednotlivcům, kteří významným způsobem a nad rámec svých povinností přispěli ke zlepšení postavení občanů se zdravotním postižením. Cílem ocenění je kromě podpory podobných projektů také větší prezentace problematiky handicapovaných lidí veřejnosti.

Mezi první pěticí v kategorii institucí veřejné správy je letos také město Chrudim. Na ocenění je radnice navržena za integraci tělesně postižených žáků do běžné Základní školy Dr. Jana Malíka.

V jejím objektu byl v posledních dvou letech vybudován výtah pro vozíčkáře a bezbariérově upraveny přechody mezi budovami a vnitřními prostory. V jejím objektu byl v posledních dvou letech vybudován výtah pro vozíčkáře a bezbariérově upraveny přechody mezi budovami a vnitřními prostory.

Předávání cen se v Chrudimi příští týden zúčastní i prezidentova manželka Livia Klausová a ministryně Džamila Stehlíková.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami