Benefiční koncert pro rodiny i s roztroušenou sklerózou

BRNO, 5. dubna 2008 od 19,30 hod. v KC Semilasso na Palackého třídě...

motto: „Neutíkejte od rodiny, ale s rodinou aneb čas nejsou jen peníze, ale především vztahy“

Srdečně zveme jménem sdružení Roska Brno (pomoc pacientům s RS)

a

sdružení ACER (Asociace center pro rodinu v ČR)

všechny lidičky se srdcem na pravém místě na již 4. benefiční koncert věnovaný podpoře rodiny ve společnosti a pacientům s roztroušenou sklerózou. Spojení těchto dvou sdružení není náhodné. Je to právě rodina, která často nese na svých bedrech tíhu nemoci jejího člena. Díky rodině a nejbližším přátelům dostává člověk sílu bojovat s nemocí, která ho již bude doprovázet po zbytek života.

A na co se můžete těšit, pokud nás přijdete podpořit na benefiční koncert dne 5. 4. 2008 v 19.30 hod. v KC Semilasso na Palackého třídě 126, Královo Pole:

Skotské a irské písně a balady zahraje a zazpívá skupina Asonance, zatančí tanečnice z taneční školy Maya v Brně, zahrají herci z brněnského Hadivadla, podpoří nás i nová Česká Miss Eliška Bučková ze Strážnice, zazpívají děti z mateřské školky Kárníkova v Brně-Řečkovicích, na orientální břišní tanec se můžete těšit v podání Radomíry Keršnerové, Gabriely Mauerové a Kláry Vrbíkové, podpoří nás i jediná handicapovaná fotomodelka v ČR Jana Flechtnerová.

Akci bude moderovat půvabná moderátorka ČT1 Brno Nora Janečková.

Záštitu nad Benefičním koncertem převzal hejtman Jihomoravského kraje ing. Stanislav Juránek.

Vstupné je dobrovolné, občerstvení zdarma, výtěžek z koncertu, který zdvojnásobí Nadace Divoké husy (www.divokehusy.cz), půjde na rehabilitační programy pro pacienty s RS a programy a přednášky pro rodiny s nemocnými členy v celé České republice.

Děti dobře vědí, že vzájemná láska jejich rodičů je pevnou skálou, na které mohou stavět svůj vlastní život, i když přijdou v budoucnosti trápení, třeba v podobě roztroušené sklerózy.„Žádný člověk není ostrovem, a tak vaše onemocnění ereskou (zkr. nemoci roztroušená skleróza) budou pociťovat ti, kteří stojí nejblíže. Ereska vyzařuje do celé rodiny, ovlivňuje ostatní a požaduje odezvu přátel, spolupracovníků a celé společnosti. Když jeden člen trpí ereskou, trpí jí celá rodina. Přijde jako nevítaná společnice, ze dne na den a navždy zamíchá vaše hrací karty v životě… Já sám mám nesmírné štěstí, že mám partnerku, která mne podpoří, i když jsem člověk, se kterým se nedá často žít. Mám štěstí, že mám bratry a sestry, kteří žijí se svými rodinami poblíž, a všichni nám občas pomáhají a jsou takovou přirozenou součástí našeho rodinného života.“ (Saša B. – pacient na invalidním vozíčku)

Veřejnost není o nemoci stále dobře informována. Často bývá zaměňována s jinou všeobecně známou tzv. stařeckou sklerózou. Roztroušená skleróza je neurologické autoimunitní onemocnění, které bývá nejčastěji diagnostikováno ve věku 18–35 let. Postihuje často pohybový aparát, zrak, časté jsou potíže urologické, poruchy koordinační. V ČR je asi 14 tisíc pacientů a jejich počet stále roste.

Sdružení Roska Brno nabízí již od roku 1995 pacientům možnost rekondicí, výletů, výstavy výtvar. díla, klubových setkání, odborných přednášek, cvičení, plavání, výuku angličtiny, výuku práce na PC, konzultace s psycholožkou a sociální pracovnicí, zapůjčení i prodej knih, CD s tématikou RS.

Roska Brno má sídlo v naší městské části na ulici Jateční 13. Městská část Líšeň také finančně sdružení již dlouhodobě podporuje, což prezentuje v celostátním časopise Roska, výroční zprávě a na webových stránkách.

Těšíme se na každé nové setkání a rádi pomůžeme každému, kdo se ozve e-mailem, telefonem nebo se zastaví také v naší bezbariérové kanceláři – provozovny MS centra Roska Brno,ulice Srbská 35, Královo Pole (konečná trolejbusu 32). Všichni dobrovolníci pracující v regionální organizaci Roska Brno jsou sami pacienti s touto nemocí a většina z nich je přesvědčena o tom, že nemoc nejenom člověku bere, ale i dává. Naše nemoc je cesta, která nás může přiblížit svému nitru i sobě navzájem a může z nás učinit „krásnější a vnímavější lidičky“ (Radka – pacientka s RS).

Druhým organizátorem benefičního koncertu je ACER (Asociace center pro rodinu v ČR). Sdružuje a koordinuje činnost 12 Center pro rodinu v celé republice. V Brně jsou členy Národní centrum pro rodinu a Centrum pro rodinu a sociální péči. Cílem a posláním ACER je prosazovat všechny pozitivní hodnoty rodiny ve společnosti, podílet se na vytváření pro rodinného klimatu, podporovat programy pro manžele, rodiče a seniory. V brněnském Centru pro rodinu pro rodinu a soc. péči můžete absolvovat různé typy kurzů a přednášek pro rodiče, kurz pro těhotné maminky, pohybové cvičení pro kojence, programy pro hyperaktivní děti, výuku práce na PC pro seniory, rekreační pobyty pro celé rodiny a řadu dalších programů.

Rodina je místem, kde se formují občanské a morální zásady a předávají se pozitivní trvalé hodnoty. „Věříme, že všichni musíme přijít na to, že láska začíná v rodině. Každý den si stále více uvědomujeme, že v naší době má většina velkých trápení původ v rodině. Už nemáme čas se jeden druhému podívat do očí, pozdravit se, potěšit se spolu, a tím spíše nesplňujeme to, co od nás čekají naše děti, co manžel očekává od manželky a manželka od manžela. A tak každým dnem patříme našim rodinám čím dál méně a naše vzájemné kontakty jsou stále slabší“ (Matka Tereza z Kalkaty).

Kontakt: www.roska-brnoměsto.cz, e-mail: roska.bm@tiscali.cz, www.rodiny.cz, e-mail: acer-cr@volny.cz.

napsala: Radomíra Keršnerová

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami