V Liberci se otevřelo Centrum léčebné rehabilitace

LIBEREC, Pro pacienty s nemocemi pohybového aparátu a po úrazech se otevřelo ve středu Liberce Centrum léčebné rehabilitace. Nové zdravotnické zařízení je soukromé a vyrostlo na Papírovém náměstní....

Pro pacienty s nemocemi pohybového aparátu a po úrazech se otevřelo ve středu Liberce Centrum léčebné rehabilitace. Nové zdravotnické zařízení je soukromé a vyrostlo na Papírovém náměstní.

Přestěhovaly se do něj služby, jež v minulých 50 letech poskytovalo v zastaralých a nevyhovujících prostorách rehabilitační středisko v Lidových Sadech. Centrum má ve své kartotéce přes 31.000 lidí, to je asi 80 procent pacientů, kteří na Liberecku potřebují rehabilitaci nebo služby revmatologa.

Nabízet jim bude vedle vodoléčby i rehabilitační cvičení, dětskou rehabilitaci, proinfuzní terapii a další moderní rehabilitační metody, pro něž nebylo ve starých prostorách místo. “Denně ošetříme 300 pacientů,” podotkl lékař Vojtěch Kotek.

V centru jsou dva rehabilitační lékaři, jeden revmatolog, 20 sester a rehabilitačních pracovníků, přibudou k nim ještě maséři a fyzioterapeuti. Nadstandardní služby si budou muset pacienti připlatit. Výstavbu financovala společnost FIL s.r. o z úvěru. Trvala 16 měsíců a přišla na 30 milionů korun. Lékaři ji budou splácet 15 až 20 let.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami