Pojďte do divadla!

BRNO, HaDivadlo Brno(v Alfa pasáži) Vás zve v úterý 22.4.2008 mimořádně v 10 hod na hru v režii Jiřího Havelky Indián v ohrožení. ZVýhodněné vstupné (hrazeno ROSKOu Brno)...
HaDivadlo Brno(v Alfa pasáži) Vás zve v úterý 22.4.2008 mimořádně v 10 hod na hru v režii Jiřího Havelky Indián v ohrožení. Jde o hru z počátku Nového věku (nová teorie vesmíru) v odlehčeném pojetí.
autor: Jiří Havelka a Hadi
režie: Jiří Havelka
hrají: Ilona Baráth, Cyril Drozda, Marián Chalány, Marie Ludvíková, Miloš Maršálek, Jana Plodková, Marek Pospíchal a Miroslav Kumhala
Představení Indián v ohrožení je 2. inscenací originálního divadelního projektu HaDivadla proměny 20. století, tentokráte věnovaném počátku století, teorii relativity a tedy počátku Nového věku.
Jestliže vše, co se pohybuje neustále ovlivňuje všechny ostatní pohyby, celá věc se značně komplikuje.
Pravý Čerokí prý věří, že ať je kdekoliv, je vždy ve středu vesmíru. Je to pravda?“

Albert Einstein se stal symbolem geniality. Ensteinova teorie relativity, tolikrát obdivovaná, zpochybňovaná a nepochopená, se stala jedním ze základních pilířů moderní fyziky. Na jejím základě vybuchla 16. 7. 1945 v poušti u Alamogoro v Novém Mexiku první jaderná bomba. Albert se narodil roku 1879 v německém Ulmu v židovské rodině nepříliš prosperujícího podnikatele, majitele malé továrny na elektrické přístroje. Již v roce 1901 uveřejnil svůj první fyzikální článek Důsledky teorie kapilarity. Albert Einstein zemřel roku 1955. Nemá však hrob, přál si, aby byl spálen a jeho popel rozptýlen. Chemici po něm pojmenovali prvek s atomovým číslem 99-Einsteiniu.

Zvýhodněné vstupné 50,-Kč(hradí Roska Brno), doba trvání je 80min., bezbariérový přístup do divadla
Kdo má zájem o vstupenky, nechť kontaktuje paní Radku Keršnerovou na tel. 731/851 308
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami