Mezinárodní westernová jezdecká soutěž s koňmi QH v Čechách

PLZEŇ, 31. 5. - 1.6.2008 se bude konat první skutečně mezinárodní westernová jezdecká soutěž s koňmi QH v Čechách, a to na ranči Jirák Quarter Horses (www.jqh.cz) ve Štěnovickém Borku u Plzně...

Vážení přátelé koní a QH zvláště, přijměte prosím naši pozvánku na „Euro Amateur Cup 2008“.

31. 5. – 1.6.2008 se bude konat první skutečně mezinárodní westernová jezdecká soutěž s koňmi QH v Čechách, a to na ranči Jirák Quarter Horses (www.jqh.cz) ve Štěnovickém Borku u Plzně.

Dosud se samozřejmě konaly soutěže ve westernovém ježdění s účastí zahraničních jezdců u nás, ale toto je první akce, kde se budou účastnit reprezentační týmy z celé Evropy a soutěž je pořádána společně Czech Quarter Horse Association (www.czqha.cz) a FEQHA (Federace evropských QH asociací).

Tato akce namíří pozornost celé westernové Evropy do Čech. Již léta se taková soutěž pořádá pro dětské reprezentační týmy (Euro Youth Cuú) a těší se obrovské pozornosti a prestiži. Česká republika začne novou tradici těchto putovních soutěží pro dospělé jezdce.

Pro ČR se tedy jedná o ojedinělou a prestižní příležitost a projev důvěry ze strany FEQHA.

Český tým se v utká na tomto Evropském poháru s konkurencí dalších evropských týmů, jejichž členy jsou ti nejúspěšnější jezdci s koňmi QH v Evropě (mezi nimi početní držitelé titulů Evropský šampion QH z různých disciplín). K vidění budou následující disciplíny: reining, trail, western pleasure, western horsemanship, western riding, showmanship at halter, hunter under saddle a hunt seat equitation. Důraz je kladen na všestrannost koní i jezdců, proto musí v každé disciplíně startovat tři jezdci příslušného pětičlenného týmu (ve w. ridingu a reiningu dva).

Náš tým nastupuje ve složení:

Markéta Zezulková (Smart Maky Lena), Ivana Pohlová (NA Golden Queen),

Olga Kadlecová (Stormy Johns), Helena Česalová (Dannys Dark Rose),

Michal Petlan (Skip the Splash Amos).

Budeme držet našim jezdcům palce a doufáme, že je svou účastí přijedete podpořit

Ing. Radislava Jandová a Mgr. Jitka Kynclová Prezidentka CZQHA

Více info na: www.czqha.cz

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami