Zdravotně postižení mohou požádat magistrát o slevu na nájemném

PRAHA, Zdravotně postižení lidé mohou magistrát požádat o slevu na nájemném v takzvaných bytech zvláštního určení. Magistrát tak chce těmto lidem zmírnit dopady rostoucích nákladů na bydlení...

Zdravotně postižení lidé mohou magistrát požádat o slevu na nájemném v takzvaných bytech zvláštního určení. Magistrát tak chce těmto lidem zmírnit dopady rostoucích nákladů na bydlení.

Byty zvláštního určení využívají lidé, kteří kvůli svému zdravotnímu postižení potřebují větší bydlení, a mají tedy větší životní náklady. Přitom hůře shánějí práci. “Sleva bude poskytována nájemcům, kteří řádně plní své povinnosti, a to v rozmezí od 200 do 600 korun,” upřesnil Janeček.

Dodal, že si o ni nelze požádat zpětně. Částka, kterou město handicapovaným pomůže, se vypočítá z rozdílu mezi skutečným nájemným a takzvaným normativním nájemným. Pokud by sleva nebyla dostačující, může nájemník požádat ještě o příspěvek na bydlení.

Nájmy v těchto bytech jsou zvýhodněny i v rámci deregulace, nájemné je v současné době v průměru kolem 40 korun za metr čtvereční, nemělo by překročit 60 korun za metr čtvereční. Praha má přibližně 400 bytů, kterých se možná sleva týká.

Celkem je v Praze zhruba 70.000 obecních bytů, z toho 10,5 tisíce patří magistrátu. Ostatní spravují městské části. Ostatní spravují městské části.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami