Od ledna začne fungovat pracovní skupina kvůli bariérám v MHD

Zastoupeni v ní budou pracovníci neziskových organizací, dopravního podniku, Technické správy komunikací a magistrátního dopravního výboru. Dnes informovalo sdružení Asistence...

Od ledna příštího roku začne fungovat pracovní skupina, která bude pracovat na odstranění bariér v pražské MHD. Dohodlo se na tom dnes občanské sdružení Asistence s pražským primátorem Pavlem Bémem.

Zastoupeni v ní budou pracovníci neziskových organizací, dopravního podniku, Technické správy komunikací a magistrátního dopravního výboru. Dnes informovalo sdružení Asistence.

Skupina pro bezbariérovou otevřenou Prahu si klade za cíl vytvoření dlouhodobé koncepce vedoucí ke kompletně bezbariérové MHD v Praze. Chce také do svého projektu zapojovat soukromé investory.

Bém, kterému zástupci sdružení Asistence předali výzvu městské radě “Za MHD přístupnou” s 10.375 podpisy, slíbil, že v příštím roce bude zpřístupněna výtahem stanice metra Národní třída. Podle magistrátu má být nejpozději do tří let zcela bezbariérový i Můstek.

Výtah by se měl postavit i na Chodově. Naopak některé stanice, hlavně v centru, prý nebude možné podle magistrátu ani v budoucnu zpřístupnit handicapovaným. Nemožné je vybudovat bezbariérový přístup například do stanic Malostranská, Flora a Karlovo náměstí.

Podle sdružení Asistence je bariérových v Praze 25 stanic metra a 52 tramvajových zastávek má výstup do vozovky bez ostrůvku.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami