Informační portál o léčivech pro veřejnost

Bude pacienty seznamovat s nově uváděnými léky na český trh, s pravidly výdeje nových i již zavedených léků a s jejich působením na lidský organismus. Informační portál pro veřejnost se nachází na adrese www.leky.sukl.cz a skládá se ze čtyř hlavních modulů...
Bude pacienty seznamovat s nově uváděnými léky na český trh, s pravidly výdeje nových i již zavedených léků a s jejich působením na lidský organismus.

“Státní ústav pro kontrolu léčiv se tímto informačním portálem snaží srozumitelnou formou přiblížit široké veřejnosti problematiku léčivých přípravků. Jedná se o jedinečný informační zdroj o lécích skutečně pro každého,” uvádí Martin Beneš, ředitel Státního ústavu pro kontrolu léčiv.

Informační portál pro veřejnost se nachází na adrese www.leky.sukl.cz a skládá se ze čtyř hlavních modulů:

  • 1. Léky,
  • 2. Klinické studie,
  • 3. Lékárny,
  • 4. Zdravotnické potřeby,

a čtyř vedlejších modulů:

  • 1. Zdraví, nemoc a léky,
  • 2. SÚKL vás chrání,
  • 3. Encyklopedie SÚKL,
  • 4. SÚKL a média.

V těchto modulech pacient najde odpovědi na často kladené otázky.

Například:
· Kdy a proti čemu mohu nechat očkovat své dítě či sebe?
· Jak časté by měly být a co by měly obsahovat preventivní prohlídky u praktického lékaře či u specialisty (gynekologa či stomatologa)?, apod.

“Pacient zde nalezne také úplný přehled všech registrovaných léčivých přípravků, schválených klinických studií a přehled lékáren. Nově je připravena i databáze volně prodejných léčiv. Pro snazší orientaci je připraven i slovníček a soubor nejčastějších otázek a odpovědí. Informací je zde mnoho a postupem času jich bude stále více,” dodává Martin Beneš.

Tento portál bude následně využíván také pro informování veřejnosti například o přístupu občanů k osobním lékovým záznamům v centrálním úložišti elektronických receptů nebo léčivých přípravcích, které budou nově dostupné bez lékařského předpisu s omezením. Tyto novinky jsou podobně jako Informační portál pro veřejnost zaměřeny na emancipaci pacientů a jejich lepší orientaci ve světě léčiv.

Informační portál bude v průběhu roku neustále aktualizován a rozšiřován tak, aby zodpověděl nejčastější dotazy veřejnosti a stal se tak užitečným a spolehlivým pomocníkem pacienta.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami