Podpořit projekty mladých umožní program Připoj se

Podpořit dobrovolnictví mladých lidí a naučit je organizovat akce pro veřejnost je cíl projektu Připoj se. Do konce března mohou skupiny lidí ve věku 16 až 26 let posílat své návrhy, jak chtějí něco zlepšit nebo něčemu pomoci ve svém okolí. Mladí dobrovolníci pak mohou na svou akci dostat až 30.000 korun...

Podpořit dobrovolnictví mladých lidí a naučit je organizovat akce pro veřejnost je cíl projektu Připoj se. Do konce března mohou skupiny lidí ve věku 16 až 26 let posílat své návrhy, jak chtějí něco zlepšit nebo něčemu pomoci ve svém okolí.

Mladí dobrovolníci pak mohou na svou akci dostat až 30.000 korun. Projekt dnes novinářům představila Michaela Neumannová z Nadace rozvoje občanské společnosti. Projekty mladých lidí mohou být zaměřené sociálně, sportovně nebo kulturně, hlavní je orientace na okolí a komunitu, ve které žijí.

Například děti z Dětského domova Lety zorganizovaly za peníze z projektu soutěž pro ostatní dětské domovy ve středních Čechách Děcák hledá superstar. Vylepšily také vlastní časopis, kterým o sobě dávají vědět okolí.

Týmům, které pošlou vhodný projekt, poradí odborníci s propagací jejich akce i s případným sháněním dalších finančních prostředků. Součástí programu je i vzdělávání mladých lidí a aktivity, které mají posílit jejich spolupráci.

Program je financován nadací International Youth Foundation a sítí mobilního operátora. Existuje od roku 2000, za dobu jeho trvání se do něj zapojily tisíce mladých lidí z více než dvaceti zemí světa. V Česku se první ročník konal v roce 2002, od té doby se uskutečnilo 407 projektů, na kterých spolupracovalo 3384 mladých lidí.

Více informací najdou zájemci na stránkách www.pripojse.cz.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami