Průvodce přístupnosti pražských parků

Publikaci vydanou Pražským sdružením vozíčkářů mohou získat zájemci zdarma v sídle sdružení v Benediktské ulici v Praze 1, kde bude 19. května v 10:30 oficiálně představena...
Publikaci vydanou Pražským sdružením vozíčkářů mohou získat zájemci zdarma v sídle sdružení v Benediktské ulici v Praze 1, kde bude 19. května v 10:30 oficiálně představena.

Publikace zahrnuje parky I. kategorie, kam patří obora Hvězda, zahrada Kinských, Petřín, park na Hradčanském náměstí, Vrtbovská zahrada, Letenské sady, Stromovka a Vítkov. Tým Pražské organizace vozíčkářů všechny popsané parky navštívil. Sdružení v budoucnu plánuje zmapování také dalších parků a zelených míst v Praze.

U každého parku jsou popsány vstupy, terén, dostupnost pomocí městské hromadné dopravy, parkování a přístupnost památek, které se v parku nacházejí.Kromě slovního popisu je přístupnost vyznačena i systémem piktogramů. Při orientaci pomohou i mapy jednotlivých parků, ve kterých jsou zakresleny vchody, zajímavá místa parku, dětská hřiště nebo toalety.

V textové části čtenáři najdou i základní informace o parku, zajímavostech, které stojí za návštěvu, a možnostech občerstvení i využití volného času. Sdružení vozíčkářů už dříve pro hlavní město zpracovalo atlas přístupnosti pražských památek.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami