Svatoanenské zahradní slavnosti, aneb slavnosti bez bariér

ŽÍREČ u Dvora Králové n. L., Zveme vás na 31. července. Po celé odpoledne lze shlédnout ukázky lidových řemesel a výrobky chráněných dílen. Slavnosti zahájí ve 13 hodin poutní mše sv., kterou bude sloužit biskup královéhradecký, Mons. Josef Kajnek...

Domov sv. Josefa v Žirči u Dvora Králové nad Labem

nestátní zdravotnické a sociální zařízení pečující o lidi s roztroušenou sklerózou,

středisko Oblastní charity Červený Kostelec

Dovolujeme si Vás srdečně pozvat na deváté

Svatoanenské zahradní slavnosti, aneb slavnosti bez bariér v Žírči u Dvora Králové 31. července 2010 od 13,00 hodin!

Slavnosti zahájí ve 13 hodin poutní mše sv., kterou bude sloužit biskup královéhradecký, Mons. Josef Kajnek. V kostele následuje program pro milovníky vážné a duchovní hudby. Vystoupí zde manželé Radovi se svým zpěvem s kytarou, soubor staré hudby SVČ Bajo Česká Skalice Muzica per gaudium, přijede i Musica da chiesa z Prahy a její multiinstrumentalisté Tomáš Najbrt a P. Jaroslav Konečný. Závěr hudebního bloku duchovní hudby bude patřit varhanám a nedávno opravené zvonkohře v podání prof. Václava Uhlíře, diecézního organologa. Scéna na nádvoří uvítá malé diváky. Pro ně předvede svá kouzla Mistr Carlo, nebudou chybět pohádky v provedení loutkového souboru Maminy z Jaroměře, folkové Duo Kmen z Červeného Kostelce vystoupí v programu Bota leze voknem, program na nádvoří zpestří i jaroměřské mažoretky Carmen. V parku si přijdou na své milovníci folku při koncertu skupiny Marien z Pardubic, pozvání přijala legenda trampské písně Jitka Vrbová se Standou Chmelíkem. Než na závěr své příznivce „rozproudí“ revival Kabát – Vaťák ze Dvora Králové n. L., vzbudí při dvou vystoupeních úžas umění kejklíře Nixse a jeho přátele, kteří rozžonglují snad všechno (ne)možné.

Po celé odpoledne lze shlédnout ukázky lidových řemesel a výrobky chráněných dílen. Mnozí z vystavujících a prodávajících umožní návštěvníkům vlastnoruční tvoření. Můžete tak spatřit na vlastní oči zdobení perníčků, spřádání vlny na kolovrátku, ukázku bižuterie či drátkování aj. Řada stánkařů bude v historických kostýmech.

Koho by zajímal chod jediného zařízení svého druhu v ČR a život nemocných roztroušenou sklerózou, může se vydat na prohlídku a využít tak „Dne otevřených dveří“ v celém areálu Domova. Doprovodný program zajistí Mateřské centrum Žirafa dětským koutkem v parku, připravené budou i projížďky na ponících, skákací hrad a pořad nazvaný Rytířské hrátky v podání dětské skupiny historického šermu Legenda Aurea ze Dvora Králové.

Bohaté občerstvení, včetně staročeských trdelníků a kýty na rožni, zajištěno.

Přijďte „pobejt“, každý člen rodiny zde najde to „své“. Za 70 Kč vstupného (děti do 14 let, studenti a důchodci 35,- Kč, zdravotně postižení a děti do 3 let zdarma) na vás čeká příjemně strávené odpoledne plné kultury a přátelských sdílení lidí stejné „krevní skupiny“ a k tomu dobrý pocit, že jste pomohli ulehčit život nemocným. Výtěžek poputuje na modernizaci Domova sv. Josefa (koupací vaky na vodoléčbu, polohovací postele), v prvé řadě na nákup stropního zvedacího pojezdu Roomer do nových prostor rehabilitace.

Akce se bude konat za podpory města Dvůr Králové nad Labem a nadace Divoké husy, která výtěžek do výše 60 tis. zdvojnásobí.

Za Domov sv. Josefa vás zve

J. Holcová, fundraising a P.R. tel. 499 628 537, www.domovsvatehojosefa.cz

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami