Výstava Jak se žije s handicapem?

KYJOV, Vlastivědné muzeum Kyjov zve v době od 7.9. do 1. 11. 2010 na výstavu Jak se žije s handicapem? Výstava, která je převzata z Dětského muzea v Brně, přibližuje návštěvníkům svět lidí s postižením zraku, sluchu a hybnosti...

Vlastivědné muzeum Kyjov zve v době od 7.9. do 1. 11. 2010 na výstavu Jak se žije s handicapem? Výstava, která je převzata z Dětského muzea v Brně, přibližuje návštěvníkům svět lidí s postižením zraku, sluchu a hybnosti. Na výstavě se můžete dovědět jak se žilo lidem s handicapem v historii, zjistíte mimo jiné že nejznámější antický básník Homér byl slepý, že i římský císař Caligula se musel vypořádat s handicapem, dále že silnou vadou sluchu trpěl i T. A. Edison, proč A. G. Bell vynalezl telefon i kdo byl Louis Braille. Tušili jste například, že plnicí pero bylo vynalezeno proto, aby nevi-domí nemuseli namáčet pero do inkoustu? Pro snadnější kontakt s nevidomými, sluchově či tělesně postiženými se můžete inspirovat i několika užitečnými radami. Nahlédneme pomocí osobní výpovědi i do osudů několika handicapovaných kteří proměnili krizi v životní příležitost.

Hlavní předností výstavy je možnost si řadu exponátu, kompenzačních pomůcek vyzkoušet, můžete si tak sami prověřit jak by jste zvládali překážky, které musí překonávat lidé handicapování, například manipulaci s invalidním vozíkem, chůzi s berlemi, orientací s pomocí slepecké hole, rovněž se seznámíte s učebnicemi pro nevidomé, mluvící váhou, Braillovou abecedou, slepeckými hodinkami, můžete si zahrát upravené hry člověče nezlob se, šachy, domino a jiné. K pochopení jak vidí lidé s různým zrakovým postižením si můžete vyzkoušet zaslepené brýle.

Výstava upozorňuje i na některé kyjovské organizace a sdružení které se zaměřují na pomoc lidem s postižením zraku, sluchu a hybnosti například Charita, SONS, Roska, ZŠ a MŠ Boršov, Svaz neslyšících a nedoslýchavých, Svaz tělesně postižených. Výstavu zahájíme vernisáží 7. 9. 2010 v 16.00 hodin, na které nám zazpívá pěvecký sbor Bílá pastelka.

Všichni jste srdečně zváni.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami