Žena roku pochází z Kutné Hory

Praha/Kutná Hora, Věra Suchá z Kutné Hory, která minulý týden uspěla ve čtenářské části soutěže Žena regionu 2010, triumfovala ve čtvrtek rovněž před odbornou porotou. Vítězkou byla vyhlášena na slavnostním večeru v Praze. Věra Suchá je předsedkyní sdružení Roska Kutná Hora. Jedná se o jedinou organizaci ve Středočeském kraji, která sdružuje lidi s roztroušenou sklerózou...

Věra Suchá z Kutné Hory, která minulý týden uspěla ve čtenářské části soutěže Žena regionu 2010, triumfovala ve čtvrtek rovněž před odbornou porotou. Vítězkou byla vyhlášena na slavnostním večeru v Praze. „Cílem ankety je seznámit veřejnost se ženami, které vykonaly něco výjimečného na poli podnikání, politiky, vědy, zdravotnictví a dalších,“ vysvětlila Denisa Kalivodová, zástupkyně společnosti Prime Communications, která byla společně s vydavatelstvím Vltava – Labe – Press vyhlašovatelem soutěže.

Věra Suchá je předsedkyní sdružení Roska Kutná Hora. Jedná se o jedinou organizaci ve Středočeském kraji, která sdružuje lidi s roztroušenou sklerózou. Jak paní Suchá prozradila, jejím největším snem je vybudování rehabilitačního centra právě pro lidi trpící touto nemocí.

„V České republice je pouze jediné takto zaměřené zařízení, a to v Žírči u Dvora Králové. Je však pouze pro třicet pacientů,“ uvedla Suchá. Její vysněné zařízení, na které už má doma vypracované nákresy, by ubytovalo osmdesát pacientů s roztroušenou sklerózou. Problémem ale zůstávají – jak jinak – finance.

„Mám už vyhlédnutý objekt u Kutné Hory, kde bych rehabilitační centrum chtěla zbudovat. Jeho koupě by však vyšla na třicet milionů a rekonstrukce na sto milionů korun,“ prozradila.

Věra Suchá sama patří mezi nemocné. Přesto věnuje obrovskou porci svého volného času tomu, aby pomáhala jiným. Onemocnění postihuje zejména mladé lidi. „Je ale řada mnohem horších nemocí,“ podotkla povzbudivě žena, která sama se svým handicapem obdivuhodně bojuje.

Zdroj: Kutnohorský deník

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami