Vánoční trhy ochranné známky Práce postižených v OC Letňany

PRAHA, od 22. listopadu do 23. prosince 2010 si můžete zakoupit výrobky, které prokazatelně vyrobily, balily nebo kompletovaly osoby se zdravotním postižením. Co si na trzích ochranné známky můžete zakoupit? Třeba termoprádlo u společnosti ANTEX, adventní věnce od Jokeru, keramiku a šperky od společnosti B. P. T., proutěné zboží od UNIE ROSKA...

Dovolujeme si vás pozvat od 22. listopadu do 23. prosince 2010 na Vánoční trhy ochranné známky Práce postižených v OC Letňany Praha.

Návštěvníci obchodního centra Letňany v Praze si budou moci zakoupit výrobky, které prokazatelně vyrobily, balily nebo kompletovaly osoby se zdravotním postižením. Akce probíhá v rámci projektu Ochranná známka Práce postižených v Praze.

Každý den se na akci, ve speciálním prodejním stánku v obchodním centru Letňany u hlavního vchodu, budou prezentovat skuteční zaměstnavatelé zdravotně postižených, tedy chráněné pracovní dílny a zaměstnavatelé zaměstnávající více jak 50% osob se zdravotním postižením, OSVČ z řad osob se zdravotním postižením a projekt ochranné známky Práce postižených.

Co si na trzích ochranné známky můžete zakoupit? Třeba termoprádlo u společnosti ANTEX, adventní věnce od Jokeru, keramiku a šperky od společnosti B. P. T., proutěné zboží od UNIE ROSKA a mnoho dalšího.

Kdo a kdy se na akci prezentuje

22.11.PROSAZ, o.s.www.prosaz.cz
23.11.PROSAZ, o.s.
24.11.FOKUS Praha o.s.www.fokus-praha.cz
25.11.FOKUS Praha o.s.
26.11.BONA o.p.s.www.bona-ops.cz
27.11.Chráněné dílny u sv.Anny – Žirečhttp://chranenedilny.ochck.cz/
28.11.Centrum služeb postižených Zlínwww.zlin.charita.cz
29.11.Centrum služeb postižených Zlín
30.11.Centrum služeb postižených Zlín
1.12.BONA o.p.s.
2.12.Chráněná dílna Svatý Prokop u Červeného javoruwww.slunecnizahrada.cz
3.12.Máme otevřeno? o.s.www.mameotevreno.cz
4.12.Máme otevřeno? o.s.
5.12.Unie Roska
6.12.Chráněná dílna Svatý Prokop u Červeného javoru
7.12.sochař Jiří Dudychawww.dudycha.cz
8.12.sochař Jiří Dudycha
9.12.sochař Jiří Dudycha
10.12.BONA o.p.s.www.bona-ops.cz
11.12.Dřevovýroba Otradov, s.r.o.www.drevovyroba-otradov.cz
12.12.Dřevovýroba Otradov, s.r.o.
13.12.B.P.T. s.r.o.www.ibpt.cz
14.12.B.P.T. s.r.o.
15.12.B.P.T. s.r.o.
16.12.Joker o.s.www.dilnyjoker.cz
17.12.Joker o.s.
18.12.STROOMDUB o.p.s.www.stroomdub.cz
19.12.Jiří Ansorge – ANTEXwww.antex.vyrobce.cz
20.12.Jiří Ansorge – ANTEX
21.12.Jiří Ansorge – ANTEX
22.12.Kaštanový krámekwww.kastanovykramek.cz
23.12.Kaštanový krámek

Co je ochranná známka Práce postižených?

Projekt ochranné známky vytváří systém, podmínky a možnosti pro označování služeb a výrobků, které zdravotně postižené osoby skutečně a prokazatelně vyrobily, kompletovaly, nebo balily. Ochranná značka Práce postižených projekt s působností v celé České republice, který je jediným v zemích EU.

Účelem ochranné značky je především udržitelnost vhodných pracovních míst pro osoby se zdravotním postižením, podpora, zviditelnění, propagace produktů a práce osob se zdravotním postižením a jejich zaměstnavatelů, kteří mají nelehkou úlohu ve svém počínání – zaměstnávají totiž osoby se zdravotním postižením.

Ochranná značka má dále sloužit k přímé podpoře a prezentaci zaměstnávání postižených spoluobčanů.

Ochranná značka se v květnu 2010 stala součástí Národní politiky kvality (www.npj.cz) a zařadila se tak mezi státem garantované ochranné ochranné značky v České republice.

V červnu 2010 rozhodla Rada hl. města Praha o podpoře projektu ochranné známky tak, aby podpořila kvalitní zaměstnavatele zdr. postižených na svém území. Praha se tak stala prvním evropským městem, které se vydalo aktivně podporovat kvalitní zaměstnávání OZP.

Co rozumíme pod pojmem vyrobeno, baleno nebo kompletováno osobami se zdravotním postižením?

VYROBENO výrobky, které prokazatelně vyrábějí osoby se zdravotním postižením ve společnosti, která zaměstnává minimálně 50% osob se zdravotním postižením, a to minimálně ze 75%

BALENO výrobky, které nemusely vyrobit osoby se zdravotním postižením, ale které jsou prokazatelně baleny osobami se zdravotním postižením ve společnosti, která zaměstnává minimálně 50% osob se zdravotním postižením, a to minimálně ze 75%

KOMPLETOVÁNO soubor výrobků, které nemusely vyrobit osoby se zdravotním postižením, ale jsou jimi sestaveny do jednoho celku ve společnosti, která zaměstnává minimálně 50% osob se zdravotním postižením, a to minimálně ze 75%

SLUŽBA práce/služba, kterou skutečně vykonávají min. ze 75 % osoby se zdravotním postižením a lze toto prokázat. Práce, na jejímž konci není výrobek kompletovaný nebo balený, ale vykonaná služba, a to právě osobami se zdravotním postižením

Budeme rádi, když vám naším projektem pomůže nakoupit třeba hezký vánoční dárek J. Zakoupením výrobku na našem stánku podpoříte kvalitního zaměstnavatele zdravot. postižených osob!

Pořádá: Nadační fond pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením, www.pracepostizenych.cz a www.nfozp.cz

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami