Aktuality

Známe vítěze letošní foto soutěže

V letošním roce běžela na Aktivním životě soutěž s názvem „Šťastní rodiče navzdory eresce“. Cílem projektu bylo ukázat, že roztroušená skleróza nemusí bránit šťastnému rodičovství.

Kde jsou naše limity?

Lidské, vztahové… “No – no, no – no – no – no, no – no – no – no, no – no there’s no liiiimiiit…”. Tímto poměrně známým popěvkem začíná nový blog Michala Hellebrandta.

Cesta za duhou je poprvé online. Letos s tématem Rodina

Osmnáctý ročník výstavy autorů s roztroušenou sklerózou Cesta za duhou je poprvé online. Na stránkách www.cestazaduhou.cz se uskuteční 11. 11. v 11 hodin slavnostní videovernisáž. Ta nabídne online prohlídku výstavních prostor, letošních děl umělců i rozhovory s jednotlivými autory. Těšit se můžete také na rozhovory s odborníky

Pomáhá vyjet správným směrem

KŘIŽOVATKA handicap centrum, o.p.s. sídlící v Pardubicích se snaží usnadnit život lidem, kteří jsou upoutáni na mechanický či elektrický vozík anebo jsou v důsledku své dlouhodobé nemoci či jiné poruchy pohybově omezeni.

MS International Federation: COVID-19 – rady pro osoby s RS

Níže uvedené rady byly sestaveny týmem neurologů – RS specialistů a výzkumníků sdružených v členských organizacích MSIF (MS International Federation/Mezinárodní federace RS). Rady vycházejí z dosud publikovaných důkazů o tom, jak COVID-19 postihuje osoby s roztroušenou sklerózou, a z názorů expertů. Tyto rady budou revidovány a aktualizovány, až budou

Vodafone opět vylepšuje tarify pro osoby se zdravotním postižením

Na základě průzkumu o potřebách lidí se zdravotním omezením Vodafone vylepšuje své tarify pro OZP a zvýhodněnou nabídku rozšířil o pevný internet a televizi. K jednomu z tarifů navíc přidává Chat Pass zdarma, díky kterému zákazníci nespotřebovávají data při chatovaní.

Tucet klíčů k RS

Tato důležitá informační publikace je určena zejména pro nově diagnostikované pacienty, ale také pro jejich nejbližší, tedy především pro rodiny lidí s diagnózou G35.

Jak funguje imunita

Imunitní systém má za úkol bránit organismus proti nepřátelům z vnějšího světa i z vnitřního prostředí. Ideální by bylo jen se spoléhat na jeho sílu a žít bez obav z nemocí. Skutečnost je ale složitější. Pohled na imunitní systém se v průběhu posledních dvaceti let

Klinický standard pro diagnostiku a léčbu RS

Co přináší pacientům, neurologům a pojišťovnám nový klinický standard pro diagnostiku a léčbu roztroušené sklerózy, to a ještě více se dozvíte podrobně, přehledně a srozumitelně ve video přednášce docenta MUDr. Radomíra Talába z Privátní ordinace neurologie v Hradci Králové. 

O zodpovědnosti

“Rád by som si aj ja prečítal blogy nejakého iného RSkára. Poďte do toho bratia a sestry Češi, to vám sem musel prísť Slovák, aby začal blogovať o RSke?! Veď nás je veľa!”. Přidá se někdo k výzvě Michala Hellebrandta, která je v jeho novém

INFEKCE SARS – 2 (COVID 19) a pacienti s RS

Chcete-li se dozvědět, jak působí viry v našem těle? Co je pravda, co jsou mýty a co je třeba mediální zjednodušení? Zajímají-li vás informace od odborníka, který věci skutečně rozumí, na téma Covid 19 a roztroušená skleróza?

Bitnami