Aktuality

Hýbej se a vyhraj!

Pojďte s námi zdolat 7 vrcholů světových kontinentů v průběhu 7 týdnů a ujdete svůj vlastní maraton. Soutěž je součástí 10. ročníku 24hodinového cvičebního Maratonu s roztroušenou sklerózou napříč světem i všemi věkovými kategoriemi.

Co mě baví! Aneb přípravy na 19. Cestu za duhou začaly.

Vždycky jste malovali, ale k tomu si tajně modelujete? Kreslíte tužkou, ale zároveň navlékáte korálky nebo vytváříte koláže? Výborně, sem s tím vším! Předveďte nám klidně několik svých věcí, ukažte, jak jste kdysi tvořili a jak pracujete teď, odhalte nám, co všechno vás těší.

Když si chystám injekci, myslím na to, že to dělám pro sebe

“První injekci jsem obrečela. Teď je ze mě už profík :-). Člověk si musí ale na všem hledat něco pozitivního a já tak pokaždé, když si připravuji “dávku”, myslím na to, že to dělám pro sebe, pro rodinu a pro dlouhý plnohodnotný život”.

Sanatoria Klimkovice se po dvoutýdenní pauze znovu otevřela

Sanatoria Klimkovice u Ostravy se po několikatýdenní pauze znovu otevřela, přivítala prvních padesát klientů. Do poloviny ledna by mělo nastoupit kolem 280 lidí, dospělí i dětští pacienti, případně s doprovodem. V provozu bude pouze hlavní budova léčebny A, jejíž kapacita je 350 lidí. Sanatoria Klimkovice

Devicova nemoc připomíná roztroušenou sklerózu. Jak se projevuje?

Vzácnou autoimunitní chorobou, která napadá centrální nervovou soustavu a v mnohém se podobá roztroušené skleróze, je Devicova nemoc. U většiny pacientů bývá její průběh relaps remitentní, přičemž onemocnění postihuje především zrakový nerv, míchu a některé části mozku. 

Vyšlo nové vydání časopisu iROSKA

Co je energetická medicína Donny Eden? Co byste měli vědět o močových cestách. Plicní rehabilitace – důležitá součást komplexní léčby roztroušené sklerózy. A další zajímavé články a rozhovory.

Jan Smigmator pro Domov sv. Josefa v Žirči

Benefiční koncert předního jazzového a swingového interpreta, Jana Smigmatora se uskuteční v úterý 15. 12. 2020 od 16,30 hodin on-line přímým přenosem z Hankova domu ve Dvoře Králové nad Labem.

Citlivost na teplotu u pacientů s RS.

Lidé, trpící roztroušenou sklerózou, mohou vnímat extrémní teploty citlivěji než ostatní; horko nebo chlad mohou zhoršovat příznaky jejich onemocnění.

Konopí pro léčebné účely v lékárně VFN

V nemocniční lékárně se nově začíná připravovat léčebné konopí, jak do vaporizéru, tak k perorálnímu užití. Po zkušební přípravě se předpokládá přechod do ostrého provozu v lednu 2021. 

Konference “O RS (ne)jen pro rodinu” ke stažení na youtube kanálu Aktivního života

Nestihli jste minulý týden konferenci sledovat naživo? Nyní si ji můžete přehrát celou nebo jen dílčí přednášky. MUDr. Pavel Hradílek, RS centrum při FN Ostrava, Novinky v léčbě aneb nebojte se změny, pdf verze, video přednáška MUDr. Tomáš Bauko, Sanatoria Klimkovice, Lázeňská léčba u RS, video přednáška MUDr. Ivana Obhlídalová,

Bitnami