Aktuality

Klinický standard pro diagnostiku a léčbu RS

Co přináší pacientům, neurologům a pojišťovnám nový klinický standard pro diagnostiku a léčbu roztroušené sklerózy, to a ještě více se dozvíte podrobně, přehledně a srozumitelně ve video přednášce docenta MUDr. Radomíra Talába z Privátní ordinace neurologie v Hradci Králové. 

O zodpovědnosti

“Rád by som si aj ja prečítal blogy nejakého iného RSkára. Poďte do toho bratia a sestry Češi, to vám sem musel prísť Slovák, aby začal blogovať o RSke?! Veď nás je veľa!”. Přidá se někdo k výzvě Michala Hellebrandta, která je v jeho novém

INFEKCE SARS – 2 (COVID 19) a pacienti s RS

Chcete-li se dozvědět, jak působí viry v našem těle? Co je pravda, co jsou mýty a co je třeba mediální zjednodušení? Zajímají-li vás informace od odborníka, který věci skutečně rozumí, na téma Covid 19 a roztroušená skleróza?

„Šance na restart 2“ pro OZP v Hradci Králové a Mělníku

Zapojte se do úspěšného pokračování bezplatného programu vzdělávací, poradenské a pracovní podpory “Šance na restart 2”. Pomůže vám využít vaše životní zkušenosti a získat práci vhodnou i pro vaše zdravotní omezení. Připojte se k lidem, kteří to už zvládli.

Povědomí veřejnosti o roztroušené skleróze je stále nízké

Ačkoli v posledních letech diagnostika i léčba roztroušené sklerózy (RS) zásadně pokročily, znalosti veřejnosti o tomto onemocnění zůstávají většinou velmi povrchní. Onemocnění, které je sice nevyléčitelné, avšak díky moderní léčbě léčitelné, vyžaduje úzkou spolupráci pacienta s lékařem a přizpůsobení životního stylu.

Rodinná výzva 12. září

FYZIOklinika ve spolupráci s partnery a sportovními kluby z Jižního Města pořádá dvakrát ročně (jaro/podzim) sportovní akci pro rodiny s dětmi. Na Rodinnou výzvu se tedy můžete těšit v sobotu 12. září od 10 hodin. V tento den na ploše Centrálního parku vyroste množství soutěžních stanovišť, díky

Tělo s příběhem

Není mnoho žen, které by vystavily fotoaparátu postavu v plavkách nebo ve spodním prádle bez retuší. Spoustu maminek pak po porodu překvapí vytahané bříško a velké množství strií. I já s tím mám své zkušenosti.

Rosku podpoří více než 50 umělců

Spolek, který pomáhá lidem s roztroušenou sklerózu, získal silného spojence – výtvarníky z Chomutovska a regionu. Kdo koupí jejich díla, přispěje lidem s touto diagnózou na rekondice.

Šťastní rodiče navzdory eresce

Už jen dva týdny můžete zasílat tři fotografie (před rodičovstvím, z období “očekávání” a po narození potomka) a soutěžit o relaxační pobyt v lázních pro dva dospělé a dvě děti.

Jan Borna aneb Dokreslení Janka

Dokumentární film o spoluzakladateli Divadla v Dlouhé, který by v těchto dnech oslavil šedesáté narozeniny. V roce 1992 Jan Borna onemocněl roztroušenou sklerózou, která mu čím dál, tím více ztěžovala život i práci. Přesto každý rok připravil novou inscenaci.

“Je tam nález, máte demyelinizační onemocnění”

Každého zasáhne, když mu jeho pracně zbudovaný domeček z karet šmahem někdo sfoukne. Naštěstí Michal, i když je zrovna všechno špatně a slečna RSka má zase svou bořivou náladu, ví, že začne stavět znovu… Začtete se do nového blogu Michala Hellebrandt s názvem “O Zhoršení”:

Bitnami