Hostem on-line chatu bude Petr Vyhnánek

V pátek 11. ledna od 13 do 14 hodin budete mít příležitost zeptat se na chatu inspirante.cz na cokoliv ohledně studia, vzdělávání a zaměstnávání lidí s postižením Petra Vyhnánka.

Petr Vyhnánek má na inspirante.cz na starosti vzdělávací a kariérní poradnu.

Tohoto experta na studium a následně zaměstnávání osob se zdravotním postižením se můžete ptát už nyní na info@inspirante.cz. Dotazy poslané e-mailem budou zodpovězeny během pátečního online chatu.

A kdo je Petr Vyhnánek z Revenia?

Petr se věnuje problematice studia a následně zaměstnávání osob se zdravotním postižením. Po absolvování Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy vyučoval na gymnáziu a následně působil 12 let na Metropolitní univerzitě Praha. Zde začal pracovat se studenty se zdravotním postižením na jejich přechodu ze studia do zaměstnání. K tomuto účelu připravil a vedl několik projektů pracovních stáží. V průběhu působení v oblasti vzdělávání zjistil, jak je důležitá pro osoby se zdravotním postižením správná volba studijního oboru vzhledem k postižení a pozdějšímu uplatnění na trhu práce. Zároveň zjistil, jak je významné podporovat mladé lidi již v průběhu studia formou stáží ve firmách s cílem zajistit hladký přechod ze studia do práce. A stejně jako je důležité pracovat se studenty, je důležité edukovat i zaměstnavatele; jejich představy o zaměstnávání osob se zdravotním postižením jsou stále často velmi zkreslené.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami